اجرای دکوراسیون محیط کار

work place decoration

 

برای اجرای دکوراسیون اداری یا محیط کسب و کار بایستی به موارد زیادی توجه نمود که ما به برخی از آن ها اشاره می نماییم.

1- هماهنگی دکوراسیون محیط با نوع شغل و کسب و کار یکی از مهم ترین مسایلی که بایستی در دکوراسیون اداری به آن توجه کنید به عنوان مثال یک شرکت مالی و سرمایه گذاری و یا قسمت مالی یک شرکت بهتر است در دکور آن از ساختارهایی استفاده شود تا فضا افراد را به کار مالی و سرمایه گذاری متوجه کند . شرکت ساختمانی بایستی از المان های ساختمانی در دکوراسیون فضای کار خود استفاده کند مثلا قسمت هایی را با تیر و ستون ها و یا خرپاها دکور کند.

2- جذابیت دکور اجرا شده می تواند تاثیر بسزایی در جذب مشتری داشته باشد. به عنوان مثال استفاده از رنگ های متناسب و اجرای المان های مرتبط و شیک به مشتری قدرت، پاکیزگی و صداقت را القا می نماید و یا در یک شرکت که با پزشکی و وسایل بهداشتی در ارتباط است مشتری را متوجه نظافت ، آراستگی و آرامش آن محیط کند.

3- استفاده از روانشناسی رنگ ها یکی دیگر از عوامل مهم در اجرای دکوراسیون می باشد. این که مشتری های شرکت یا محیط کار غالبا کدام دسته از افراد هستند فاکتور مهمی می باشد که می تواند شما را در تعیین رنگ یاری کند. به عنوان مسال در یک محیط اداری مرتبط با آبرسانی رنگ آبی و یا در محیط یک مرکز دوستدار محیط زیست رنگ سبز زهنیت افراد را نسبت به کار شرکت نزدیک می کند.

4- معتدل بودن هوا و رایحیه محیطی آیا می دانستید گرما و سرمای یک دفتر کار تاثیرگذاری فوق العاده ای بر روی مشتریانتان دارد؟ بلی درست است. آیا تا بحال شده وارد فضایی شیک شده باشید اما حس گرمای آزاردهنده ای باعث شده باشد تصمیم بگیرید خیلی سریع آن محل را ترک نمایید؟ و یا بلعکس وارد فضایی نه چندان شیک می شوید اما دمایی مطبوع به همراه عطر خوشایند پراکنده در هوا باعث می شود تصمیم بگیرید بیشتر آن جا بمانید. درنتیجه شما می توانید دکوری زیبا داشته باشید و با مطبوع نگه داشتن درجه حرارت هوای محل و همچنین با پراکنده نمودن عطر های ملایم و خوشبو حس زیبایی و در عین حال رضایت محیطی در مشتریانتان ایجاد نمایید.

5- استفاده از نورپردازی زیبا و متناسب یکی دیگر از عوامل جذابیت یک دکوراسیون می باشد. چنانچه از نورهای مناسب با محل استفاده نمایید و رنگ های متنوعی از طیف نور را بر روی محصولاتتان پخش کنید می توانید درجه اهمیت محصولاتتان را نیز با این کار نشان دهید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه دکوراسیون داخلی منزل و یا دکوراسیون محیط کار خود با گروه دکوداکتر تماس حاصل نمایید. در ضمن شما در ذیل می توانید نمونه هایی از دکوراسیون محیط کار و اداری را مشاهده نمایید.